Má čtyři roky a nejí maso, mléko ani vejce. Může být veganem každé dítě?

Date:

Dětem už nebalte na oběd masné výrobky, požádala nedávno základní škola v anglickém městě Barrowford rodičů. Maso už žáci nenajdou ani ve školní stravě.

Škola chce tímto krokem povzbuzovat děti, aby přešly na vegetariánskou stravu a současně je vzdělávat o vlivu konzumace masa na životní prostředí, uvedl deník The Sun.

Přestože někteří rodiče přechod na bezmasé obědy uvítali, jiní se bouří a nesouhlasí. Vegetariánství či dokonce veganství by mělo být volbou, až když je člověk starší, myslí si.

Zároveň však nelze zavírat oči před tím, že tyto stravovací směry jsou stále populárnější ze zdravotních, z ekologických iz etických důvodů.

Také blogerka Barbora Kyšková vychovává svou čtyřletou dceru Sophii odmalička na veganské stravě. Pro SME říká, že měla před tímto rozhodnutím velký respekt.

Woman holding a basket full of fresh veggie produce, healthy food, or healthy sustainable living concept

„Nebylo to jen tak, že mé dítě bude vegan, neboť i my rodiče se tak stravujeme. Četli jsme is manželem mnoho publikací podložených studiemi, povídali jsme si s pediatry a byla jsem iv kontaktu se Slovenskou veganskou společností. Dost jsme se tomu věnovali,“ vysvětluje své rozhodnutí.

Veganství dětí však stále zůstává tématem, které vzbuzuje silné emoce a ani odborníci nejsou v názorech zajedno.

Veganství je filozofie, tak jako náboženství

V době, kdy se Barboře Kyškové narodila dcera, byli is manželem vegetariáni. Občas si ještě dopřáli parmazán nebo výrobky z kozího mléka. Úplné vyloučení živočišné potravy ze stravy urychlil i dceřin reflux, jehož příznaky se zmírnily.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Kvalitní batohy a rezervoáry CamelBak pro vaše pohodlí i na daleké trasy na kole

Většina cyklistů, kteří chtějí podat co největší výkon a ujet...

Plazmový hořák: Účinné zařízení pro dělení materiálů

Plazmový hořák umožňuje řezání materiálů plazmou. Tento způsob je...

Minerální kameny jako dekorace

Minerální kameny slouží jako ozdoba ve špercích, broušené i...