Jak si zařídit domácí pracovnu v retrostylu

Date:

Zařiďte si domácí pracovnu se špetkou nostalgie a využijte toho, co léta opatrujete kdesi ve sklepě, případně se poohlédněte po bazarech. Starší dřevěný stůl, koženkové křeslo či retro doplňky? Sem s nimi! Přidejte dobré světlo, živou rostlinu a něco na zeď a nebude se vám z ní chtít odejít.

Pracovna v obýváku?

Pokud k práci nepotřebujete absolutně ticho, ale umíte se jí věnovat is rodinným děním před očima, umístěte stůl vedle pohovky. Dobrou službu vám udělá výrazné svítidlo v retrostylu s dlouhým ramenem, které můžete polohovat dle potřeby. Srolované výkresy v ratanové krabičce mohou sloužit klidně i jako dekorace pracovní části prostoru.

Do kouta s ním!

Nevyužitý roh místnosti je ideální místo pro pracovní koutek. Ke stěně přisuňte dřevěný stůl, a chcete-li prostor ještě lépe opticky vymezit, poslouží vám nástěnný policový systém.

Woman working from home

V tomto případě se jedná o ikonický String, který v roce 1949 navrhl architekt Nisse Strinning s manželkou Kajsou. Je libovolně kombinovatelný z tenkých kovových bočnic a polic.

Když chybí místo

Musíte být mnohem kreativnější. Řešením jsou nástěnné vyklápěcí desky, které po práci jednoduše sklopíte.

Existují však i stylovější řešení, jakým je například takový sekretář s vyklápěcí poličkou na psaní, který vám poslouží nejen jako praktický kus nábytku, ale určitě se stane středem pozornosti i mimo pracovní dobu.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Kvalitní batohy a rezervoáry CamelBak pro vaše pohodlí i na daleké trasy na kole

Většina cyklistů, kteří chtějí podat co největší výkon a ujet...

Renovace laku auta – dejte sbohem zašlému autolaku

Nejen u starších vozidel se lze setkat s lakem,...

Plazmový hořák: Účinné zařízení pro dělení materiálů

Plazmový hořák umožňuje řezání materiálů plazmou. Tento způsob je...