Porovnání parametrů Avira Phantom VPN Free vs Opera Free VPN: Kterou z nich vybrat?

Date:

Která ze dvou VPN je lepší: Avira VPN Free, nebo se spíše vyplatí Opera Free VPN? Proklepli jsme si obě VPN, přičemž konečné skóre je 6,8/10 – 7,6/10.

Test rychlosti Avira Phantom VPN Free vs Opera Free VPN, kdo lépe sviští?

Hodnota rychlosti stahování a nahrávání dat patří mezi nejdůležitější parametry, platí to i o Avira Free VPN a Opera Free VPN.

Stahování dat u první z VPN nám běželo rychlostí 36 Mb/s, stahování u druhé VPN běželo 114 Mb/s. Avira VPN Free se ukázala o 78 Mb/s pomalejší v porovnání s Opera Free VPN.

Z měření vyplynulo, že průměrný upload u Avira VPN Free je 34 Mb/s. Opera VPN jsme v průměru naměřili 99 Mb/s, a tedy je o 65 Mb/s rychlejší.

Třetí parametr (rychlost odezvy) byl u první testované VPN 13 ms. Opera VPN skript odhalil 41 ms. Nižší rychlost odezvy je výhodnější, takže Avira Free VPN je o 28 ms horší.

Skóre po první disciplíně recenze Avira Phantom VPN Free – Opera VPN je 4 /10 : 8/10.

Dokáže Avira Phantom Free přehrávat filmy z Netflixu?

Rychlost downloadu je pro odblokování zahraničního Netflixu klíčová, Avira VPN Free toto nezvládá. VPN obvykle stačí zapnout a vybrat zemi, Opera VPN odblokovat Netflix nezvládá.

S aktivovanou VPN lze odblokovat i skrytá videa na YouTube, Opera VPN Free tuto dovednost zahrnuje. Druhá z porovnávaných VPN funkci odblokování YouTube zvládá.

Mezi další důležité funkce VPN patří ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a kill switch. Například Avira VPN Free zahrnuje ochranu před vyzrazením DNS a Opera VPN například nemá whitelisting.

Ve srovnání funkcí je skóre 4 /10 versus 8/10.

Jak si vede Avira Free VPN v nabídce počtu serverů a zemí?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, Avira Phantom VPN Free má pod křídly 1 400 serverů. V seznamu Opera Free VPN je uvedeno 3 serverů. První z dvojice tak udává o 1397 víc .

Důležitá je také nabídka zemí se servery, u Opera VPN dosáhl počtu 5. Druhá srovnávaná VPN nabízí 36, tedy o 31 víc. V tomto měření sil tak vítězí .

Doporučujeme sledovat také parametr počtu zařízení, kterých Avira Phantom Free dokáže neomezeně. Opera Free VPN povolí připojit současně neomezeně zařízení. Všechny parametry najdete v článku nejlepší VPN.

Které platformy podporuje Avira VPN Free a které zvládá Opera Free VPN?

Při výběru VPN je třeba zkontrolovat podporovaná zařízení, Avira Phantom VPN Free umí přístroje na platformě Android a připojí iOS. Srovnávaná VPN Opera Free VPN iPhony s iOS zvládá, Android OS dokáže ochránit.

Za zmínku stojí také informace o sídle VPN, neboť tamní legislativou se řídí případné sdílení informací o uživatelích s policií. Avira VPN Free byla založena v Německu. Druhá porovnávaná VPN má původ v Norsku.

Služba Avira Phantom VPN Free není k mání v češtině, Opera Free VPN česky nastavit lze.

U známkování podporovaných platforem dosáhla Avira Phantom VPN Free výsledku 10/10, Opera Free VPN získává 6/10.

Předplatné Avira Phantom Free x Opera VPN Free

Opera Free VPN lze mít zdarma, objednat druhou z VPN si můžete zdarma. Známka za poměr ceny předplatného a nabízených funkcí je 10/10, respektive 10 /10 pro tu druhou.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Kvalitní batohy a rezervoáry CamelBak pro vaše pohodlí i na daleké trasy na kole

Většina cyklistů, kteří chtějí podat co největší výkon a ujet...

Plazmový hořák: Účinné zařízení pro dělení materiálů

Plazmový hořák umožňuje řezání materiálů plazmou. Tento způsob je...

Minerální kameny jako dekorace

Minerální kameny slouží jako ozdoba ve špercích, broušené i...

Má čtyři roky a nejí maso, mléko ani vejce. Může být veganem každé dítě?

Dětem už nebalte na oběd masné výrobky, požádala nedávno...